Votimi drejt fundit, 328 delegatë po vendosin për kryetarin e ri të LDK-së – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Votimi drejt fundit, 328 delegatë po vendosin për kryetarin e ri të LDK-së

votimi-drejt-fundit,-328-delegate-po-vendosin-per-kryetarin-e-ri-te-ldk-se

Ka nisur procesi i votimit për zgjedhjen e kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

328 delegatë në Kuvendin e sotëm zgjedhor pritet të vendosin për të parin e partisë.

Këtë pozitë po pretendojnë ta marrin Lumir Abdixhiku, Lutfi Haziri ose Besian Mustafa si tri kandidaturat zyrtare për kryetar.

Ndryshe kjo është hera e parë që në kuti gjenden tre emra kandidues dhe kësisoj rezultati në zgjedhjet e brendshme të LDK-së do të jetë mjaftë befasues.

Të ngjajshme

Çun Lajçi: Nëse shpëtoj nga Covidi s’keni nevojë me ma zmadhu fotografinë e as mem ble lule

albswiss.com

PZAP anulon në tërësi votat e partive boshnjake në shtatë komuna

albswiss.com

Pamje nga vendi i ngjarjes: Gjilanasi i dehur nuk i bindet policisë

albswiss.com