VV fitoi me 50 për qind, Visar Ymeri për ish-partinë e tij – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

VV fitoi me 50 për qind, Visar Ymeri për ish-partinë e tij

vv-fitoi-me-50-per-qind,-visar-ymeri-per-ish-partine-e-tij

Visar Ymeri ka disa fjalë për LVV-në.

Ish-kryetari Vetëvendosjes, Visar Ymeri, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në twitter, ka komentuar fitoren e ish-partisë së tij.

Ymeri e uroi VV-në, por tha se edhe të fitosh 50% është përgjegjësi e madhe.

Tutje, ai tha se Vetëvendosje ka rastin ta drejtojë vendin drejt një transformimi ekonomik dhe shoqëror, pa pasur nevojë kompromisi programor me ndonjë parti tjetër.

Postimi i plotë i Ymerit:

Rezultati u çertifkua. LVV’së Urime! 50% është përgjegjësi e madhe. VV ka shansin ta drejtojë vendin drejt transformimit ekonomik e shoqëror. Pa nevojë kompromisi programor.

Kosova ka nevojë për barazi, zhvillim dhe drejtësi. Ndërkohë i kthehemi normalitetit pandemik.

Të ngjajshme

Kjo është mosha e të vdekurve nga koronavirusi

albswiss.com

Gjykata vendos për qytetarin që ia ofroi 20 euro policit për të pirë kafe

albswiss.com

“Presidenti i shtetit nuk është noter siç thoshte Kurti”

albswiss.com