fbpx
12.1 C
Geneva
Sunday, June 9, 2024

Zvicra publikon listën finale për “EURO 2024”, tre shqiptarë pjesë e saj

Helvetikët do të kenë punë me Skocinë, Gjermaninë dhe Hungarinë në grup.

Andi Zeqiri është lojtari i fundit që largohet nga kampi zviceran.

Sulmuesi 24-vjeçar nga klubi belg KRC Genk do të jetë në gatishmëri nëse një lojtar nuk është i disponueshëm.

Yakin ka folur në lidhje vendimin.

“Andi na e bëri të vështirë vendimin. Së fundmi ai ka performuar shumë mirë. Ditët stërvitore në parakamp treguan se konkurrenca është shumë e fortë edhe në ofensivë, për këtë arsye iu dha përparësi lojtarëve të tjerë”.

Kombëtarja e Zvicrës tashmë do të udhëtojë drejt Gjermanisë me tre portierë, shtatë mbrojtës dhe 16 lojtarë të mesfushës dhe sulmit.

Të Fundit
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Postimet më të lexuarat
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img