7 kafiteri në Ferizaj gjobiten për mosrespektim të masave anti-pandemi – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

7 kafiteri në Ferizaj gjobiten për mosrespektim të masave anti-pandemi

7-kafiteri-ne-ferizaj-gjobiten-per-mosrespektim-te-masave-anti-pandemi

Shtatë kafiteri në Ferizaj gjobiten për mosrespektim të masave anti-pandemi.

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë përmes inspektoratit Sanitar është duke ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme me qëllim të zbatimit të masave antiCOVID në festat e marsit.

Gjatë natës së mbrëmshme janë gjobitur shtatë kafiteri në regjionin e Ferizajt.

Këtë për KlanKosova.tv e ka konfirmuar Zëdhënësi i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Lamir Thaçi.

“Mbrëmë janë gjobitur shtatë kafiteri në regjionin e Ferizajt. Katër përshkak të mosrespektimit të distancës, dy për mosmbyllje të lokalit në ora 22:00 dhe një për mosmbyllje të lokalit në ora 22:00 dhe mosrespektim të distancës”, tha Thaçi.

Të ngjajshme

Gucatit e Haradinajt i pranohet ankesa për gabimet në aktakuzën ndaj tyre, çështja përfundon në Apel

albswiss.com

Lutfi Haziri humbi garën për të parin e partisë, ky është reagimi i dy zyrtarëve të LDK-së

albswiss.com

Vjosa Osmani tek tani shqyrton faljen e të burgosurve, nuk fali as më 17 shkurt as për Vitin e Ri

albswiss.com