7 kilogram substanca narkotike gjenden në një veturë në Prizren – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

7 kilogram substanca narkotike gjenden në një veturë në Prizren

7-kilogram-substanca-narkotike-gjenden-ne-nje-veture-ne-prizren

Gjenden 7 kilogramë substancë narkotike në një veturë në Vërmicë të Prizrenit.

Dogana e Kosovës me njësitet e saj antikontrabandë, kanë gjetur dhe sekuestruar 7 kilogramë drogë të fshehur në një veturë në Vërmicë të Prizrenit.

Kontrollimi i automjetit është duke vazhduar aktualisht, ndërsa rasti më tej do t’i dorëzohet Policisë së Kosovës për hetime të tjera.

“Njesitet Antikontrabande ne PKK Vermice gjate kryerjes se detyres kane selektuar per kontrolle detaje nje veture te dyshimte, dhe me kete rast ne hapsira te fshehura eshte gjetur substance e dyshuar si narkotike. Per momentin eshte duke u vazhduar kontrolla, dhe pas perfundimit te kontrolles do te konstatohet sasia e sakte dhe rasti do ti dorezohet Policise se Kosoves per hetime te metejshme”, ka njoftuar Dogana e Kosovës.

Të ngjajshme

Disa ditë pasi e lindi foshnjën, 24-vjeçarja vdes si pasojë e COVID-19

albswiss.com

Bie nga ndërtesa një punëtor në Prishtinë

albswiss.com

Konjufca në Podujevës: Nuk bëjmë kompromise mbi gjakun e fëmijëve dhe familjarëve

albswiss.com