8880 raste aktive me COVID-19 në Kosovë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

8880 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

8880-raste-aktive-me-covid-19-ne-kosove

Numri në rritje i rasteve ditore me COVID-19 ka bërë që të kemi edhe rritje të numri të rasteve aktive nga dita në ditë. Aktualisht numri i rasteve aktive në vendin tonë është 8880.

Numri total i rasteve pozitive është 71.908 raste nga 322.530 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.634 raste të vdekjes.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 61.394 raste.

Kosova vazhdon të jetë vendi i vetëm në Ballkan pa asnjë dozë vaksine, ndërsa autoritetet vazhdojnë të bëjnë premtime se ato do të vijnë së shpejti.

Të ngjajshme

Aksidentohet në një mur të betonit, dyvjeçari në Han të Elezit e vë në lëvizje makinën

albswiss.com

Kryetari i PLE-së paralajmëron ankesë në PZAP për “orkestrim të votave” nga Listën Serbe dhe Romani Iniciativa

albswiss.com

Masat e reja anti-Covid, gastronomia mbetet pa mbështetje nga shteti

albswiss.com