9 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

9 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

9-paciente-me-covid-19-ne-gjendje-te-rende-ne-spitalin-e-pejes

45 pacientë të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës.

Nga spitali kanë njoftuar se 2 pacientë janë në respirator (CPAP), 36 janë në oksigjenoterapi. Ndërsa 9 pacientë të tjerë me COVID-19 janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

“Aktualisht 45 pacientë janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 2 pacientë janë në Respirator (CPAP), 36 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 9 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa 2 janë shëruar”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 218pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë gjatë ditës së djeshme dhe nga këta 22 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Të ngjajshme

Mbyllja totale kundërshtohet, Arben Vitisë i kërkohet t’i rishqyrtojë masat

albswiss.com

Ja kur nis numërimi i votave të diasporës

albswiss.com

Dauti kandidat i AAK-së për komunën e Prishtinës

albswiss.com