9 të vdekur dhe 722 raste të reja me koronavirus në Maqedoni – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

9 të vdekur dhe 722 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

9-te-vdekur-dhe-722-raste-te-reja-me-koronavirus-ne-maqedoni

Nëntë viktima dhe 722 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni.

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut nga 3.701 teste të kryera janë regjistruar 722 raste të reja me Covid-19, respektivisht incidencë prej 20%.

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 186 pacientë, transmeton Alsat.

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 9 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 106.832 raste, prej të cilëve 94.461 janë shëruar, kurse 3.185 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka 9.186 raste aktive.

Të ngjajshme

Dialogu Kosovë-Serbi, Borrell nesër raporton para ministrave të BE-së

albswiss.com

Paralajmëron Lajçak: Takimi i parë Kurti-Vuçiq do të ndodhë brenda javësh

albswiss.com

Kosova dhe Izraeli do të kenë linjë fluturimi Prishtinë -Tel Aviv

albswiss.com