Abrashi i VV-së: Jemi mbi 50 për qind, numërimi po vazhdon – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Abrashi i VV-së: Jemi mbi 50 për qind, numërimi po vazhdon

abrashi-i-vv-se:-jemi-mbi-50-per-qind,-numerimi-po-vazhdon

Artan Abrashi i Vetëvendosjes: Jemi mbi 50 për qind, numërimi po vazhdon.

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka thënë se kjo parti ka arritur mbi 50 për qind të votave në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Këto komente ai i ka bërë në Facebook, teksa është shprehur se numërimi i votave është duke vazhduar.

“VETËVENDOSJE! mbi 50%. Numërimi vazhdon”, ka shkruar ai.

Lëvizja Vetëvendosje doli fituese në zgjedhjet e 14 shkurtit, e pasuar nga PDK dhe LDK.

Sipas KQZ-së nga 100% të votave të numëruara, pa ato të diasporës dhe me kusht, VV ka 47.85% të votave.

Të ngjajshme

Vendimi i parë i Ministrit Mehaj, ndalon pirjen e duhanit në objektin e Ministrisë

albswiss.com

Rritja e rasteve me koronavirus, klinikat mbushen plot

albswiss.com

74 vajza të mitura linden foshnje në QKUK për tetë muaj

albswiss.com