Alarmante: Mbi 9 mijë raste aktive me koronavirus në vend – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Alarmante: Mbi 9 mijë raste aktive me koronavirus në vend

alarmante:-mbi-9-mije-raste-aktive-me-koronavirus-ne-vend

Mbi 9 mijë raste aktive me koronavirus në vend.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se aktualisht në vend janë 9 mijë e 175 persona me virusin COVID-19 aktiv.

Që nga fillimi i pandemisë e deri tani janë infektuar 72 mijë e 500 persona teksa kanë humbur jetën 1 mijë e 640 pacientë.

Po ashtu nga ky virus deri tani janë shëruar 61 mijë e 685 pacientë.

Gjatë 24 orëve të kaluara u regjistruan 592 raste të reja, gjashtë viktima dhe 291 pacientë të shëruar.

Të ngjajshme

“83% e njerëzve mund të riinfektohen me Covid-19 pas 6 muajve”

albswiss.com

Shkuan të vaksinohen, të moshuarit kthehen mbrapsht

albswiss.com

Mnistrisë së Punëve të Jashtme i kërkohet të nisë lobimin për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

albswiss.com