Albin Kurti ironizon keq me LDK-në: I ka mbetë veç edhe me e bo Ismet Beqirin kryetar të Forumit Rinor – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Albin Kurti ironizon keq me LDK-në: I ka mbetë veç edhe me e bo Ismet Beqirin kryetar të Forumit Rinor

albin-kurti-ironizon-keq-me-ldk-ne:-i-ka-mbete-vec-edhe-me-e-bo-ismet-beqirin-kryetar-te-forumit-rinor

Në një video që po qarkullon në rrjete sociale, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shihet teksa flet për Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe largimin e Vjosa Osmanit nga dy pozitat që mbante në parti.

Fjalimi i Kurtit duket të jetë mbajtur në qershorin e vitit të kaluar në Batllavë me rastin e datës së themelimit të Lëvizjes Vetëvendosje.

Ai kritikon LDK’në se si e ka larguar Vjosa Osmanin, duke thënë se e kanë larguar rininë nga partia.

“Vjosa Osmani që nuk i ka as 40 vjet e ka mbajt rininë, ajo ka doktoru në Pitsburgh, ajo është akademi, jo këta që doktorojnë te njeri-tjetri”, thotë Kurti.

Tutje Kurti me ironi thotë se LDK’së nuk i ka mbetur gjë tjetër veç ta bëjë edhe Ismet Beqirin kryetar të Forumit Rinor të LDK’së.

Të ngjajshme

Kreu i AKK-së: Pas kallëzimeve penale nga AKK-ja janë nxjerrë 22 aktgjykime dënuese

albswiss.com

Vdes nga koronavirusi 41-vjeçarja shtatzënë

albswiss.com

Fyerja ndaj Osmanit, nesër protesta për shkarkimin e Kastratit nga UP-ja

albswiss.com