Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me tre deputetë nga Deçani – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me tre deputetë nga Deçani

aleanca-per-ardhmerine-e-kosoves-me-tre-deputete-nga-decani

AAK-ja me tre deputetë nga Deçani.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), që drejtohet nga Ramush Haradinaj, ka fal e katërta në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Kjo parti arriti që në Kuvendin e Kosovës të siguroj tetë mandate.

E më së shumti përfaqësues kjo parti do të ketë nga komuna e Deçanit.

Gjithsej tre deputetë të AAK’së do të jenë nga kjo komunë.

Lista e plotë:

Ramush Haradinaj: Deçan

Daut Haradinaj: Deçan

Besnik Tahiri: Podujevë

Bekë Berisha: Istog

Time Kadrijaj: Deçan

Pal Lekaj: Gjakovë

Albena Reshitaj: Prizren

Meliza HGaradinaj-Stublla: Prishtinë

Të ngjajshme

Ndërtimi i një muzeu propozohet për Cimën dhe shokët

albswiss.com

Qeveria mblidhet sot në ora 16:00

albswiss.com

Zyra e BE-së në Kosov premton më shumë vaksina do të vijnë në javët e ardhshme

albswiss.com