Aleksandër Lumezi pas vdekjes së prokurorit Krasniqi: Humbje e madhe për sistemin prokurorial – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Aleksandër Lumezi pas vdekjes së prokurorit Krasniqi: Humbje e madhe për sistemin prokurorial

aleksander-lumezi-pas-vdekjes-se-prokurorit-krasniqi:-humbje-e-madhe-per-sistemin-prokurorial

Lumezi pas vdekjes së prokurorit Krasniqi: Humbje e madhe për sistemin prokurorial.

Kryeprokurori i shtetit, Aleksandër Lumezi ka dërguar telegram ngushëllimi për familjen Krasniqi, pas vdekjes së prokurorit të Prokurorisë Speciale, Enver Krasniqit.

“Me pikëllim dhe dhimbje të thellë mora lajmin e papritur të ndarjes nga jeta të familjarit tuaj dhe kolegut tonë, prokurorit të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Enver Krasniqi. Me lejoni të shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta për Ju si familje, për të afërmit, kolegët dhe të gjithë bashkëpunëtorët

Ju e humbët një prind dhe familjar të shkëlqyer, ndërsa sistemi i drejtësisë e humbi një profesionit të madh”, ka thënë Lumezi.

I njëjti ka thënë se vdekja e Krasniqit është humbje e madhe jo vetëm për familjen por edhe për të gjithë sistemin prokurorial.

“Vdekja dhe largimi i tij nga kjo botë është humbje e madhe jo vetëm për Ju si familje, por edhe për tërë sistemin prokurorial, të cilit prokurori Krasniqi i shërbeu më përkushtim, dinjitet dhe integritet të lartë. I përjetshëm qoftë kujtimi për të”, ka thënë ai.

Të ngjajshme

Frank Wisner: Serbia ta njohë Kosovën të paktën de facto

albswiss.com

Edita Tahiri i reagon ashpër Edi Ramës: Mos i afrohet Kosovës, sepse vetëm e copëton

albswiss.com

Ish ambasadori Kiçmari: Hapja e Ambasadës në Jerusalem akt politik, të bisedohet me shtetet mike që janë kundër

albswiss.com