fbpx
19.9 C
Geneva
Tuesday, July 16, 2024

Arrestohet dorasi që e mbyti me një grusht 50 vjeçarin në Ferizaj

Policia e Kosovës në Ferizaj ka bërë të ditur se sot rreth orës 17:30, i dyshuari B.SH, i cili i cili ishte larguar nga Republika e Kosovës, në prezencë të avokatit mbrojtës është paraqitur në Sektorin e Hetimeve Rajonale në Ferizaj.

“I dyshuari është i intervistuar nga policia e Kosovës. Ndërkohë që me urdhër të Prokurorit kujdestar të krimeve të rënda, është ndaluar për 48 orë, deri në kompletimin e lëndë”, ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes një njoftimi.

Kujtojmë se me datë 21.02.2021, rreth orës 15:30, për motive ende të panjohura, i dyshuari kishte goditur me grusht në kokë viktimën (m/Kosovar 50 vjeçar), i cili ka rënë me kokë në asfalt.

I dyshuari e kishte dërguar personalisht në ambulancë viktimën, ndërsa ai ishte larguar në drejtim të panjohur.

Viktima, pas marrjes së ndihmës së parë ishte dërguar për në QKUK-Prishtinë dhe pas mesnate kishte ndërruar jetë.

Të Fundit
spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Postimet më të lexuarat
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img