Behgjet Pacolli bëhet deputet, ja sa vota mori – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Behgjet Pacolli bëhet deputet, ja sa vota mori

behgjet-pacolli-behet-deputet,-ja-sa-vota-mori

Numri i votave të fituara nga Behgjet Pacolli

Në zgjedhjet e 14 shkurtit, Behgjet Pacolli ka kandiduar në listën e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Në këto zgjedhje Pacollin e votuan 11 mijë e 649 persona.

Në listën e LDK-së, prin Avdullah Hoti me 69 mijë e 640 vota, i dyti Kujtim Shala me 32 mijë e 700 vota dhe i treti Lumir Abdixhiku me 25 mijë e 264 vota.

LDK-ja arriti të siguroi 15 ulëse në Kuvendin e Kosovës, të dala nga zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit.

Të ngjajshme

Naser Rugova thotë se Isa Mustafa nuk do të ndalet derisa LDK të mos e kalojë pragun

albswiss.com

Pacientja as nuk pranon të operohet e as të largohet nga Klinika Infektive

albswiss.com

Fytyrat e vjetra që mbetën jashtë Këshillit të ri të LDK-së

albswiss.com