Behgjet Pacolli flet për bashkimin kombëtar, thotë se Kosova e Shqipëria duhet te funksionojnë si dy shtete të pavarura – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Behgjet Pacolli flet për bashkimin kombëtar, thotë se Kosova e Shqipëria duhet te funksionojnë si dy shtete të pavarura

behgjet-pacolli-flet-per-bashkimin-kombetar,-thote-se-kosova-e-shqiperia-duhet-te-funksionojne-si-dy-shtete-te-pavarura

Pacolli ka thënë se se Kosova e Shqipëria duhet te funksionojnë si dy shtete të pavarura.

Kryetari i AKR’së, Behgjet Pacolli, është shprehur për herë të parë lidhur me çështjen e bashkimit kombëtar.

Pacolli, nëpërmjet një komenti në ‘Facebook’, teksa ka lavdëruar historianin Jusuf Buxhovi, i cili sot në ‘Pressing’ foli edhe për bashkim kombëtar, tha se Kosova dhe Shqipëria duhet të qëndrojnë si dy shtete.

“Une jam i mendimit qe bashkepunimi ekonomik duhet te perfekcionohet e administrativishte, neve na nevoiten dy shtete”, ka thënë Pacolli.

Reagimi i tij vjen në kohën kur kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, foli lidhur me një referendum të mundshëm për bashkim kombëtar, por për të cilin tha se nuk e lejon Kushtetuta e Kosovës.

Të ngjajshme

Pfizer dhe BioNTech: Ende jemi në diskutime me Qeverinë e Kosovës për vaksinat anti-Covid

albswiss.com

Vjosa Osmani pret në takim ambasadorin turk, kabineti s’e përmend ambasadën

albswiss.com

Ambasada amerikane përkrah masat e Qeverisë kundër Covidit

albswiss.com