Bekim Jashari: Populli që e kujton të kaluarën, të ardhmen e ka të sigurt – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Bekim Jashari: Populli që e kujton të kaluarën, të ardhmen e ka të sigurt

bekim-jashari:-populli-qe-e-kujton-te-kaluaren,-te-ardhmen-e-ka-te-sigurt

Kryetari i Komunës së Skenderajit, Bekim Jashari, së bashku me kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovci, kanë bërë në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz. Këtu Jashari tha se një popull që e kujton të kaluarën, ai popull e ka të ardhmen e sigurt.

“Së bashku me komunën tonë dhe mikun tim, Ramiz Lladrovci dhe Shoqatat e dalura nga Lufta, bëm homazhe, për të nderuar dëshmorët. Tani e kemi bërë traditë që dy komunat e Drenicës së bashku të bëjmë homazhe”, tha ai.

“Dua të them se një popull që kujton të kaluarën, ai popull të ardhmen do ta ketë të sigurt”, shtoi ai.

“Të punojmë, ta ndihmojmë, ta duam njëri-tjetrin dhe ta zhvillojmë vendi”, tha tutje Jashari.

Po ashtu edhe Lladrovci tha se dita e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është e rëndësishme.

“Është ngjarja më e rëndësishme… Ne jemi zotuar se do të bëjmë për komunat tona”, tha ai.

Të ngjajshme

Ndryshon kategorizimi, 18 komuna në zonë të kuqe

albswiss.com

Krasniqi: Nëse Kurti provokon zgjedhje të reja, do shndërrohej në kryeministër pa legjitimitet

albswiss.com

Një kromozom më tepër i dashurisë

albswiss.com