Caktohet ndalimi për 48-orë për drejtorin e KPK-së dhe një zyrtare tjetër – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Caktohet ndalimi për 48-orë për drejtorin e KPK-së dhe një zyrtare tjetër

caktohet-ndalimi-per-48-ore-per-drejtorin-e-kpk-se-dhe-nje-zyrtare-tjeter

Caktohet ndalimi për 48-orë për drejtorin e KPK-së dhe një zyrtare tjetër.

Prokuroria Themelore e Prishtinës njofton se me urdhër të saj është shoqëruar për intrevistim Drejtori i Përgjithshëm dhe një zyrtare e Sekretariatit të Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Të lartcekurit janë shoqëruar në Polici për tu intervistuar lidhur për veprimet që dyshohet se ata i kanë kryer.

Me aktvendim të prokurorit të shtetit të lartcekurit janë ndaluar për 48 orë.

“Po ashtu, ju njoftojmë se Këshilli Porkurorial i Kosovës, do të ndërmerr të gjitha veprimet e duhura në përputhje me ligjin dhe mandatin e vet”, njofton prokuroria, transmeton Gazeta Express.

Kjo procedurë penale nuk ka të bëjë asgjë me rastin e Ministrisë së Bujqësisë, njofton tutje prokuroria.

Ndërkohë policia ka njoftuar se të njëjtit dyshohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Të ngjajshme

Kjo është kërkesa që nuk ju aprovua Fatmir Sejdiut

albswiss.com

Qeveria tregon në cilën orë fillon ceremonia e pranimit të vaksinave anti-COVID

albswiss.com

Besnik Berisha tenton të arsyetohet, publikon pamje të reja ku 18-vjeçari shihet duke mbajtur kokën e zemrën me duar, pasi vret Agonis Tetajn

albswiss.com