25.2 C
Geneva
Tuesday, August 9, 2022
hani-pak,-por-perseri-shtoni-peshe?-keto-jane-keshillat-qe-duhet-te-ndiqni

Hani pak, por përsëri shtoni peshë? Këto janë këshillat që duhet të ndiqni

0
Disa persona janë të predispozuar që të vuajnë nga ngadalësimi i metabolizmit, pra i tretjes, transmeton lajmi.net. Në raste të tilla, zgjidhja e duhur është...
buke-shtepie-me-qumesht-–-receta-per-nje-buke-plot-shije-dhe-te-bute

Bukë shtëpie me qumësht – Receta per një bukë plot shije dhe të butë

0
Çdo recetë e përgatitur në shtëpi nuk ka të krahasuar për shijen ashtu si edhe vlerat ushqyese. Aq më tepër kur vjen puna tek...
makina-e-pare-fluturuese-testohet,-ja-kur-pritet-te-ndodh-lansimi-i-tyre

Makina e parë fluturuese testohet, ja kur pritet të ndodh lansimi i tyre

0
Testohet makina e parë fluturuese, ja kur pritet të ndodh lansimi i tyre. Së shpejti njerëzit do të kenë mundësi të fluturojnë në qiell me...
kjo-eshte-receta-me-e-mire-per-te-bere-mish-me-laker-–-shije-perfekte-per-dimer

Kjo është receta më e mirë për të bërë mish me lakër – shije...

0
Lakrën e përgatisim edhe në turshi për tu dhënë shije mbrëmjeve dimërore. Lëngu i turshisë së saj shuan etjen për vlera të rëndësishme. Kjo perime...
mercedes-njofton-800-mije-pronaret-e-ketyre-llojeve-te-veturave-per-defektin-qe-mund-te-shkaktoje-zjarr

Mercedes njofton 800 mijë pronarët e këtyre llojeve te veturave për defektin që mund...

0
Gjigandi gjerman Mercedes-Benz ka njoftuar pronarët e makinave luksoze të tij, lidhur me një problem teknik si rezultat i të cilit mund të shkaktohet...
keshtu-po-i-vjedhin-veturat-hajnat-duke-u-vene-shishe-plastike-te-rrotat

Kështu po i vjedhin veturat hajnat duke u vënë shishe plastike te rrotat

0
Si po i vjedhin veturat hajnat duke u vënë shishe plastike te rrotat. Një nga metodat më të reja të vjedhjes së veturave është vërtet...
a-e-dini-se-keto-ushqime-permbajne-sasine-me-te-madhe-te-kriperave-te-fshehura?

A e dini se këto ushqime përmbajnë sasinë më të madhe të kripërave të...

0
Çdo gjë që hidhet në ujë të vluar do të gatuhet, edhe nëse është e kripur, do të jetë e ngrënshme. Këshillat më të...
ja-si-te-pergatisni-nje-embelsire-shume-te-shijshme-per-krishtlindje

Ja si të përgatisni një ëmbëlsirë shumë të shijshme për Krishtlindje

0
Nëse dëshironi të bëni torte për Krishlindje, atëherë kjo ëmbëlsirë është idealja për ta servuar në tavolinë gjatë kësaj feste, transmeton lajmi.net. Bëhet fjalë për...
adoleshentet-pak-te-interesuar-per-t’u-vaksinuar 

Adoleshentët pak të interesuar për t’u vaksinuar 

0
Në Maqedoninë e Veriut vërehet interesim i ulët për vaksinim kundër COVID-19 nga ana e adoleshentëve. Më pak se gjashtë mijë adoleshentë të moshës...
3-menyra-qe-ushqimi-te-mos-ngjitet-ne-tigan,-pa-perdorur-vaj

3 mënyra që ushqimi të mos ngjitet në tigan, pa përdorur vaj

0
Të gatuash mëngjesin para se të shkosh në punë është diçka e bukur, por mund të kthehet në një katastrofë të madhe kur vezët...

Të fundit