25.2 C
Geneva
Tuesday, August 9, 2022
a-duhet-ta-lani-veturen-me-shpesh-gjate-dimrit?

A duhet ta lani veturën më shpesh gjatë dimrit?

0
Makina duhet të lahet aq shpesh në dimër sa në muajt e verës. Para se të hyni në autolarje, është e nevojshme të hiqni të...
si-te-pergatisni-ne-shtepi-trilecen-me-te-mire-qe-keni-provuar-ndonjehere

Si të përgatisni në shtëpi trileçen më të mirë që keni provuar ndonjëherë

0
Kjo ëmbëlsirë është e thjeshtë në përgatitje dhe ka pak përbërës, por shija e saj është unike që e bënë vështirë të refuzueshme, transmeton...
5-perdorime-te-majase-se-bukes-–-nga-bukuria-deri-ne-kopshtari

5 përdorime të majasë së bukës – Nga bukuria deri në kopshtari

0
Kur themi maja buke, me siguri ju vijnë në mendje përgatitjet e buta të brumit të bukës apo picës. Kjo, jo pa qëllim, pasi...
s’kane-te-ndalur-problemet,-facebooku-serish-bie-nga-sistemi

S’kanë të ndalur problemet, Facebooku sërish bie nga sistemi

0
Facebooku sërish bie nga sistemi Rrjeti më i madh social, Facebook, ka rënë sërish nga sistemi, vetëm dy javë pasi një rënie masive i kushtoi...
a-eshte-omicron-me-i-rrezikshem-per-foshnjat-se-variantet-e-tjera?   

A është Omicron më i rrezikshëm për foshnjat se variantet e tjera?   

0
Reuters Të dhënat nga një zonë në Afrikën e Jugut, që është goditur rëndë nga varianti i ri i koronavirusit, Omicron, kanë treguar për një...
varianti-omicron-duhet-t’i-diktoje-masat-ne-kosove

Varianti Omicron duhet t’i diktojë masat në Kosovë

0
Masat kufizuese ndaj koronavirusit i dikton situata epidemiologjike, thonë profesionistët shëndetësorë në Kosovë. Sipas tyre, ato duhet të ashpërsohen, nëse Kosova regjistron raste me variantin...
shkencetaret-ne-afriken-e-jugut-pergatiten-per-valen-e-re-te-covid-19

Shkencëtarët në Afrikën e Jugut përgatiten për valën e re të COVID-19

0
Teksa bota po përballet me shfaqjen e variantit të ri shumë të transmetueshëm të COVID-19, shkencëtarët në Afrikën e Jugut – ku varianti Omicron...
a-ka-afat-skadence-caji?-ja-si-ta-dalloni-nese-eshte-i-pijshem-apo-jo

A ka afat skadence çaji? Ja si ta dalloni nëse është i pijshëm apo...

0
Çaji i malit është një nga bimët që rrallëherë mungon në shtëpitë shqiptare. Shumë prej nesh e pinë atë rregullisht çdo ditë, pa vrarë...

Pas 20 vjetëve Ramush Haradinaj e pranoi të vërtetën për Tahir Zemajn

0
Intervistë ekskluzive me majorin Nazif Ramabaja, njëri nga protagonistët kryesor të Betejës së Loxhës, çka s'u tha asnjëherë dhe mbeti enigmë? Beteja e Loxhës është...
Mjekët vullnetar në “Panairin e shëndetit shqiptar”

Foto dite: SHBA, Mjekët vullnetar në “Panairin e shëndetit shqiptar”

0
Ekipi i mjekëve shqiptarë vullnetarë pjesëmarrës në “Panairin e shëndetit shqiptar” organizuar një javë më parë. Javën e kaluar rreth 50 studentë shqiptarë të...

Të fundit