E çuditshme: Dy ditë pasi u vaksinuan, infektohen me COVID-19 dy persona në Gjirokastër – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

E çuditshme: Dy ditë pasi u vaksinuan, infektohen me COVID-19 dy persona në Gjirokastër

e-cuditshme:-dy-dite-pasi-u-vaksinuan,-infektohen-me-covid-19-dy-persona-ne-gjirokaster

Dy ditë pasi u vaksinuan, infektohen me COVID-19 dy persona në Gjirokastër.

Drejtori i Shtëpisë së të Moshuarve në Gjirokastër Arjanit Muho dhe financierja Klodiana Qirushi janë prekur nga COVID-19, dy ditë pasi kishin marrë dozën e parë të vaksinës së Pfizer kundër koronavirusit. Mësohet se Muho, rreth 65 vjeç, është në prag pensioni. Raportohet gjithashtu se të dy punonjësit janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Ndërkaq, bëhet me dije se në qytetin e Gjirokastrës ka aktualisht 220 raste aktive, ndërsa 8 raste janë të hospitalizuara në infektivin e Tiranës./lapsi

Të ngjajshme

Fyerja ndaj Osmanit, nesër protesta për shkarkimin e Kastratit nga UP-ja

albswiss.com

Hoxhaj në takim me ambasadorin Abbott: Do jemi opozitë konstruktive

albswiss.com

Vasfije Krasniqi-Goodman thotë se në kuvend do të kërkoj drejtësi!

albswiss.com