E dhimbshme/ COVID-19 u merr jetën dy infermierëve, Erjola la dy fëmijë të mitur – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

E dhimbshme/ COVID-19 u merr jetën dy infermierëve, Erjola la dy fëmijë të mitur

e-dhimbshme/-covid-19-u-merr-jeten-dy-infermiereve,-erjola-la-dy-femije-te-mitur

Dy infermierë kanë ndërruar jetë dje nga koronavirusi. Lajmin e trishtë e njoftoi Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë përmes postimeve në faqen zyrtare. Viktimat janë Nerim Vaçi infermier në Mat dhe një tjetër infermiere nga Lushnja.

“Si pasojë e Covid-19, ditën e sotme është ndarë nga jeta një infermier nga Mati Nerim Vaçi. Shoqata e Infermiereve i shpreh ngushëllime familjes dhe kolegeve”, ishte njoftimi i parë nga shoqata.

Por, pa kaluar shumë minuta, shoqata bëri një tjetër njoftim për një tjetër humbje nga bluzat e bardha. “Serisht humbje jete mes Infermiereve nga covid-19. Infermierja nga Lushnja ka nderruar jete pas betejes me kete semundje. Shoqata e Infermiereve i shpreh ngushellime familjes se Erjoles dhe kolegeve te saj”, mbyllet postimi.

Ajo ishte nënë e dy fëmijëve dhe një profesioniste në punën e saj, ndërsa lajmi ka lënë të tronditur familjarët, miqtë dhe kolegët e saj.

Në luftën me koronavirusin prej marsit të kaluar kanë humbur jetën shumë mjekë dhe infermierë.

Të ngjajshme

Rreth 14 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

albswiss.com

Regjistrohet bashkë me Ramush Haradinajn, deputetja që ia zuri vendin Meliza Haradinajt

albswiss.com

Kjo është letra që Edi Rama i shkroi Albin Kurtit një ditë pas fitores në zgjedhje

albswiss.com