Ekskluzive: Vetëvendosja vendos që ky person ta zëvendësojë Kurtin si numër një në listë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Ekskluzive: Vetëvendosja vendos që ky person ta zëvendësojë Kurtin si numër një në listë

Dje raportuan që Albin Kurti do të mbetet jashtë garës zgjedhore, për shkak të vendimit të Gjykatës Kushtetuese e cila nuk e lejon asnjë kandidatë të garojë në zgjedhje, nëse i/e njëjta ka vepër penale në tri vitet e fundit.

Lëvizja Vetëvendosje menjëherë ka ndërmarr veprimin e radhës, për ta zëvendësuar Kurtin në listë.

Burimet e “Bota sot” i thanë gazetës se numri 3 në listë, Glauk Konjufca, do të jetë bartës i listës në vend të Kurtit.

Vjosa Osmani do të mbetet numër 2 në listë.

Gjithashtu “Bota sot” mëson se do të bëhen disa ndryshime në listë, pasi që edhe Albulena Haxhiu dhe Liburn Aliu do të mbeten jashtë./Alb’swiss TV

Image

Të ngjajshme

Gjermanët mashtruan nga Kosova përmes “Call Center”, tetë të arrestuar, sekuestrohen rreth 150 mijë euro

albswiss.com

Kërkohet të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve

albswiss.com

Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në dy ditët e ardhshme

albswiss.com