Emisari i BE-së shpalos afatet kohore për marrëveshjen finale Kosovë – Serbi – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Emisari i BE-së shpalos afatet kohore për marrëveshjen finale Kosovë – Serbi

emisari-i-be-se-shpalos-afatet-kohore-per-marreveshjen-finale-kosove-–-serbi

Lajçak shpalos afatet kohore për marrëveshjen finale Kosovë – Serbi.

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak ka folur në një konferencë për media pas takimit me Ushtruesen e Detyrës së Presidentes, Vjosa Osmanin.

Në pyetjen lidhur me faktin se kur pritet të mbyllet marrëveshja dhe nëse BE-ja ka limite kohore për një të tillë, ai deklaroi:

“Sa i përket limiteve kohore, më duhet të them se ne do të vazhdojmë sa më shpejtë të jetë e mundur. Kuptohet nuk është çështje ditësh, por muajsh, ku edhe shpresojmë të mbyllet për aq kohë. E rëndësishme është se nuk do të ngutemi. Kosova dhe Serbia duhet të vendosin ndërsa ne do ta lehtësojmë”, tha ndër të tjera Lajçak.

Të ngjajshme

Prokuroria paralajmëron tre aksione të reja kundër krimit dhe korrupsionit

albswiss.com

Kjo është letra që Zaev i ka dërguar Kurtit

albswiss.com

Arrestohet drejtori i ATK-së në Gjilan, policia bastis shtëpinë e tij

albswiss.com