Familjarët e të prekurve ankohen për çmimin e lartë të terapisë për Covid-19 – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Familjarët e të prekurve ankohen për çmimin e lartë të terapisë për Covid-19

familjaret-e-te-prekurve-ankohen-per-cmimin-e-larte-te-terapise-per-covid-19

Familjarët e të prekurve ankohen për çmimin e lartë të terapisë.

Familjarët e të prekurve nga Covid-19 po ankohen se po u duhet të shpenzojnë shuma të majme për sigurimin e barnave për kurimin e Covid-19. Shoqata për Mbrojtjen e Pacientëve i vlerëson si lëmoshë ndihmat që disa komuna po ndajnë për të prekurit nga koronavirusi.

Paracetamol, Fraciparine dhe vitamina të ndryshme janë disa nga ilaçet që po kërkohen për mjekimin e koronavirusit e që shumicën e tyre pacientët po i blejnë vetë derisa çmimi i tyre në barnatoret private sillen nga 0.50 cent deri në 50 euro.

Trajtimi i sëmundjes Covid-19 zgjat dy deri në tre javë e në disa raste edhe më gjatë.

Që prej 13 marsit të vitit 2020 Kosova ka regjistruar mbi 71 mijë raste me koronavirus.

Trajtimin e kësaj sëmundje e ka vështirësuar edhe më shumë mungesa e sigurimeve shëndetësore.

Të ngjajshme

Aksion i PSD-së te Qeveria, me “letrën e dorëheqjes” së Liburn Aliut

albswiss.com

Nga këto Komuna vijnë të infektuarit me koronavirus

albswiss.com

38-vjeçarja shoqërohet në Polici, sulmoi fizikisht policët dhe refuzoi testimin për alkool

albswiss.com