Fitore Pacollit i bien votat në Prishtinë, a do të mund të bëhet deputete – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Fitore Pacollit i bien votat në Prishtinë, a do të mund të bëhet deputete

fitore-pacollit-i-bien-votat-ne-prishtine,-a-do-te-mund-te-behet-deputete

Kandidates së VV-së për depute i bien votat në Prishtinë.

Fitore Pacolli e Lëvizjes Vetëvendosje mund të mos bëhet deputete në legjislaturën e re të Kuvendit të Kosovës. Kjo pasi që ajo arriti që të marr shumë pak vota në kryeqytet, aty ky partia në të cilën bën pjesë ajo fitoi bindshëm.

Në zgjedhjet e 14 shkurtit, Pacolli arriti që të marr vetëm 2 mijë e 072 vota në Prishtinë.
E në zgjedhjet e 2019’s ajo në kryeqendrën e Kosovës morri 3 mijë e 649 vota.

Këto të dhëna dolën nga numërimi i votave në 228 vendvotime në Prishtinë dhe formularëve të publikuar nga KQZ’ja.

Në listën zgjedhore të VV’së, Pacolli kësaj here ka mbajtur numrin 19.

Ajo ishte deputetet në legjislaturën e kaluar.

Të ngjajshme

Kjo është 6-vjeçarin nga Kosova me inteligjencë superiore

albswiss.com

Veton Berisha: Do t’i drejtohemi Gjykatës Kushtetuese për orkestrimin e votave nga “Romani Iniciativa”

albswiss.com

Kurti arrin në Kuvend, diskuton me Vjosa Osmanin

albswiss.com