Flet sërish Grenell, thotë se ndërkombëtarët s’kanë investuar në Kosovë që Kurti të vijë e ta shpërbëjë atë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Flet sërish Grenell, thotë se ndërkombëtarët s’kanë investuar në Kosovë që Kurti të vijë e ta shpërbëjë atë

flet-serish-grenell,-thote-se-nderkombetaret-s’kane-investuar-ne-kosove-qe-kurti-te-vije-e-ta-shperbeje-ate

Grenell ka thënë se ndërkombëtarët nuk kanë investuar në Kosovë që Kurti të vijë e ta shpërbëjë atë.

Ish-emisari i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka disa ditë që reagon dhe kritikon Albin Kurtin pas deklaratave të këtij të fundit rreth shqyrtimit të lokacionit të Ambasadës së Kosovës në Izrael dhe rreth bashkimit të Kosovës me Shqipërinë.

Grenell thotë se komuniteti ndërkombëtar nuk e ka bërë gjithë atë investim në Kosovë që të dalë dikush e ta shpërbëjë më pas atë, duke iu referuar Albin Kurtit.

“Komuniteti ndërkombëtar nuk ka investuar aq shumë në shtetin e Kosovës që Albin Kurti të vijë e ta shpërbëjë atë”, ka shkruar Grenell.

Më pas ai ka thënë se “populli i Kosovës meriton liri dhe të ardhme” dhe ka pyetur se “pse një lider do të dëshironte ta shpërbënte Kosovën”.

Në disa reagime të mëhershme Grenell e ka cilësuar Kurtin si një anti-amerikan që ka qenë kundër secilës administratë amerikane duke filluar nga Bill Clinton.

Të ngjajshme

Kurti për 8 Mars: Ta bëjmë Kosovën që kurrë më të mos vriten, shtypen e shfrytëzohen gratë

albswiss.com

Gara për kryetar të LDK-së, djali i Ibrahim Rugovës bën këtë veprim

albswiss.com

Arrestohet dorasi që e mbyti me një grusht 50 vjeçarin në Ferizaj

albswiss.com