Grenell s’ka të ndalur, publikon komunikatën e LVV-së kundër Izraelit: Ky është diskurs i rrezikshëm për një aleat të SHBA-së – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Grenell s’ka të ndalur, publikon komunikatën e LVV-së kundër Izraelit: Ky është diskurs i rrezikshëm për një aleat të SHBA-së

grenell-s’ka-te-ndalur,-publikon-komunikaten-e-lvv-se-kunder-izraelit:-ky-eshte-diskurs-i-rrezikshem-per-nje-aleat-te-shba-se

Grenell publikon komunikatën e LVV-së kundër Izraelit: Ky është diskurs i rrezikshëm për një aleat të SHBA-së.

Ish-emisari i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi në vazhdimësi është duke kritikuar liderin e VV’së, Albin Kurtin, pas qëndrimit të këtij të fundit rreth lokacionit të Ambasadës së Kosovës në Izrael.

Grenell në vazhdimësi e ka quajtur Albin Kurtin si anti-amerikan që ka qenë kundër të gjitha administratave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke filluar nga ajo e Bill Clinton.

Derisa para pak minutash, njeriu i afërt i Donald Trump ka publikuar një pjesë të një komunikate të Lëvizjes Vetëvendosje për Izraelin.

“Albin Kurti dhe partia e tij besojnë që Izraeli është ndërtuar duke kryer kr.ime. Dhe thonë që SHBA dhe Mbretëria e Bashkuar ka mbështetur këtë kr.im”, ka shkruar Grenell.

Ai e ka përfshirë në reagimin e tij edhe këshilltarin e presidentit aktual Joe Biden, duke thënë se “ është diskurs i rrezikshëm për një aleat të SHBA’së”.

Të ngjajshme

BE pret formimin e shpejtë të institucioneve pas certifikimit të zgjedhjeve nga KQZ

albswiss.com

Ndërron jetë 10 orë pasi mori vaksinën kineze e moshuara nga Shqipëria

albswiss.com

Presidenca i reagon Petar Petkoviq për deklaratat lidhur me kishat serbe në Kosovë

albswiss.com