Haradinaj kërkon dënim për manipuluesit e votave – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Haradinaj kërkon dënim për manipuluesit e votave

haradinaj-kerkon-denim-per-manipuluesit-e-votave

Haradinaj: U uroj dënime manipuluesve, kushdo qofshin.

Kryetari i AAK-së, njëherit kandidat për president të vendit, Ramush Haradinaj, është deklaruar lidhur me pretendimet për blerjen e votave.

Në një postim në profilin e tij në Facebook, Haradinaj thotë se maipuluesit kushdo qofshin ju uron dënime meritore.

Tutje, ai ka ftuar organet e rendit që të merren me rastet e parregullësive në zgjedhje.

Postimi i plotë i tij:

Të gjithë meritorët që zgjedhjet e 14 shkurtit të jenë të rregullta dhe me standarde të larta demokratike, i falënderoj nga zemra.

Manipuluesit kushdo qofshin dhe për interesa të kujtdo qofshin, ju uroj dënime meritore.

Ftoj organet e drejtësisë të hetojnë parregullsitë dhe të marrin masat e duhura konform ligjit.

Pluralizmi dhe demokracia e brendshme në Aleancë janë të shenjta.

Të ngjajshme

Varroset sot gastronomi që ndërroi jetë pas një aksidenti të rëndë

albswiss.com

Albin Kurti bashkë me ministrat bëjnë homazhe te varri i Rugovës, në Prekaz dhe Gllogjan

albswiss.com

A do të jetë Edi Rama ndërmjetësi i dialogut Kosovë – Serbi?

albswiss.com