Hoxhaj takon Ambasadorin e Gjermanisë, diskutojnë për situatën politike në Kosovë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Hoxhaj takon Ambasadorin e Gjermanisë, diskutojnë për situatën politike në Kosovë

hoxhaj-takon-ambasadorin-e-gjermanise,-diskutojne-per-situaten-politike-ne-kosove

Enver Hoxhaj takohet me Ambasadorin e Gjermanisë, diskutojnë për situatën politike në Kosovë

Enver Hoxhaj është takuar sot me Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde.

Në takim u diskutua për situatën politike në Kosovë pas zgjedhjeve të fundit dhe procesin e formimit te institucioneve të reja.

Kryetari Hoxhaj bëri të ditur që PDK do të angazhohet për mbrojtjen e vlerave demokratike në Kosovë, e mbi të gjitha do ta mbikëqyrë realizimin e premtimeve të qeverisë ndaj qytetarëve të Kosovës.

Ndër të tjera, Hoxhaj shtoi që Kosovës i duhet mbështetja e partnerëve ndërkombëtarë në planin e konsolidimit të brendshëm dhe të jashtëm, rimëkëmbjen ekonomike, si dhe çështjet e sigurisë, sundimit të ligjit e arsimit.

Të ngjajshme

Opozita futet në Kuvend për të votuar Ligjin për Zgjedhje

albswiss.com

Nis takimi Kurti – Osmani me kryetarin, Abdixhikun e LDK-së

albswiss.com

Ishin ngujuar në bjeshkë si pasojë e borës së madhe, Policia e Kosovës shpëton katër persona

albswiss.com