Ischinger – Grenellit: Mandati juaj ka skaduar, lija Kosovën njerëzve të saj – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Ischinger – Grenellit: Mandati juaj ka skaduar, lija Kosovën njerëzve të saj

ischinger-–-grenellit:-mandati-juaj-ka-skaduar,-lija-kosoven-njerezve-te-saj

Wolfgang Ischinger i ka reaguar Grenellit për çëstjen e Kosovës.

Ish-diplomati gjerman ka reaguar ndaj ish-emisarit të Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i cili tha se komuniteti ndërkombëtar nuk e ka bërë gjithë atë investim në Kosovë që të dalë dikush e ta shpërbëjë më pas atë, duke iu referuar Albin Kurtit.

Ischinger përmes një postimi në Tëitter i tha Grenellit se mandati i tij ka skaduar dhe e këshilloi që të ia lë Kosovën njerëzve të saj.

“Ric, sinqerisht: ndalo përpjekjen për të ndërhyrë. Mjaft dëm është bërë. Mandati juaj ka skaduar. Lejani Kosovën njerëzve të Kosovës”, ka shkruar ai.

Grenell kishte deklaruar se komuniteti ndërkombëtar nuk e ka bërë gjithë atë investim në Kosovë që të dalë dikush e ta shpërbëjë më pas atë, duke iu referuar Albin Kurtit.

“Komuniteti ndërkombëtar nuk ka investuar aq shumë në shtetin e Kosovës që Albin Kurti të vijë e ta shpërbëjë atë”, ka shkruar Grenell.

Më pas ai ka thënë se “populli i Kosovës meriton liri dhe të ardhme” dhe ka pyetur se “pse një lider do të dëshironte ta shpërbënte Kosovën”.

Në disa reagime të mëhershme Grenell e ka cilësuar Kurtin si një anti-amerikan që ka qenë kundër secilës administratë amerikane duke filluar nga Bill Clinton

Të ngjajshme

A është bërë deputet Driton Selmanaj? Kaq vota ka marrë

albswiss.com

Infektologu i njohur emërohet u.d i drejtorit të Klinikës Infektive

albswiss.com

Mimoza Kusari -Lila emërohet ushtruese e detyrës së Kryesuesit të Grupit të VV-së

albswiss.com