Këshilltari amerikan i Albin Kurtit – Grenellit: I kemi mbijetuar një diplomacie të pamatur nga ju – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Këshilltari amerikan i Albin Kurtit – Grenellit: I kemi mbijetuar një diplomacie të pamatur nga ju

keshilltari-amerikan-i-albin-kurtit-–-grenellit:-i-kemi-mbijetuar-nje-diplomacie-te-pamatur-nga-ju

Këshilltari amerikan i Kurtit i përgjigjet Grenellit.

Arun Chaudhary, këshilltari amerikan i kandidatit për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, i ka reaguar ish-emisarit të ShBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, pasi ky i fundit e akuzoi Kurtin si anti-amerikan.

Chaudhary në një kundër reagim ndaj Grenell tha se ai është krenar që punon me Kurtin.

Ai ka thënë se “aleanca jonë është e palëkundur, e bazuar në liri dhe vetëvendosje, dhe i ka mbijetuar diplomacisë fort të pamatur që ju si “ndihmës” i Donald Trumpit e keni ndjekur”.

Grenell, përmes një postimi në ‘Tëitter’ e ka akuzuar Kurtin se ka qenë gjithmonë anti-amerikan si dhe sipas tij, Kurti ka qenë kundër politikave të ShBA-së të disa prej ish-presidentëve.Ai ka vazhduar edhe më tej duke ia përmendur Kurtit kohën kur hidhte gaz lotsjellës Kuvend për ta kundërshtuar miratimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi.

Të ngjajshme

Deklarata e fortë e Rifat Jasharit: Po qe nevoja, me këta meshkuj që i kam prapë i përgjigjemi prapë Serbisë

albswiss.com

A po i bashkohet Kurtit në Qeveri? – Flet Kadaj-Bujupi

albswiss.com

Ndryshon moti, temperatura të papritura na presin nesër

albswiss.com