Këta janë tre më të votuarit e LDK-së, kaq vota kanë marrë Hoti, Shala e Abdixhiku – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Këta janë tre më të votuarit e LDK-së, kaq vota kanë marrë Hoti, Shala e Abdixhiku

keta-jane-tre-me-te-votuarit-e-ldk-se,-kaq-vota-kane-marre-hoti,-shala-e-abdixhiku

Tre më të votuarit e LDK-së, kaq vota kanë marrë Hoti, Shala e Abdixhiku.

Dje gjatë ditës ka përfunduar numërimi i votave të zgjedhjeve të 14 shkurtit, ndërsa, sot pritet që KQZ-ja në ora 11:00 të i shpallë rezultatet përfundimtare, raporton Gazeta Express.

Sipas këtyre rezultateve LVV-ja si parti e parë merr 58 ulëse në legjislaturën e re, PDK-ja 19 ulëse, LDK-ja 15 ndërsa AAK-ja merr 8 ulëse. 20 ulëse ndërkaq ju shkojnë pakicave.

Reporteri sot ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë të LDK-së që kanë siguruar ulëse në Kuvend.

Më të votuarit e Lidhjes Demokratike janë Avdullah Hoti, Kujtim Shala dhe Lumir Abdixhiku.

Gjithmonë sipas kësaj liste, Hoti raportohet se ka marrë 69 mijë e 640 vota.

Kujtim Shala ndërkaq ka marrë 32 mijë e 700 vota.

Lumir Abdixhiku ndërkaq raportohet se ka marrë 25 mijë e 264 vota.

Sidoqoftë nëse këto shifra janë të sakta do të vërtetohet vetëm kur të certifikohen rezultatet nga KQZ-ja.

Të ngjajshme

Vizita e Lajçak, reagon Daçiq: Mos të provojnë t’i sjellin Serbisë “non-paper” lidhur me Kosovën

albswiss.com

Dënohet ish-deputetja Shqipe Pantina

albswiss.com

MPJD i reagon Rusisë: Pavarësia e Kosovës mori legjitimitetin nga GJND-ja

albswiss.com