Këto janë këshillat e Fisnik Ismailit për deputetët e LDK-së dhe PDK-së – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Këto janë këshillat e Fisnik Ismailit për deputetët e LDK-së dhe PDK-së

keto-jane-keshillat-e-fisnik-ismailit-per-deputetet-e-ldk-se-dhe-pdk-se

Këshillat e Fisnik Ismailit për deputetët e LDK-së dhe PDK-së.

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fisnik Ismaili, ka dhënë disa këshilla për deputetët e LDK’së, PDK’së dhe deputetët e rinj të kësaj legjislature.

Për ata që janë bërë deputetë për herë të parë, Ismaili ka sugjeruar që të kenë kujdes sepse mund të humbin nëpër korridore duke u munduar të kthehen në zyre të Grupit Parlamentar.

“Këshillë për deputetët për herë të parë: Lidhne nji pej në bravë të derës së zyres së grupit parlamentar edhe ngrehne deri te salla e seancës, se keni me hupë nëpër korridore tuj u mundue me u kthy. Nji herë pata metë tuj u sillë 16 orë qanej”, ka shkruar Ismaili.

Ai ka dhënë disa këshilla edhe për deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Partisë Demokratike të Kosovës.

“Mjer ai i LDK a PDK që ulet në karriget ku kam qenë unë ulun në Kuvend, sa pordhat i kam lëshue qaty. Edhe runu po ngjitni n’sakuz. Përfuni tavoline shkrun “FI51 ëas here”. Këtë ditë e kam pritë”, ka shkruar Ismaili.

Të ngjajshme

Kosova për një vit regjistroi mbi 76 mijë raste me koronavirus

albswiss.com

Kujtohen në seancën paragjyqësore kundër ish-krerëve të UÇK-së, bombardimet e NATO-s

albswiss.com

Kryetari i Prishtinës: Do t’i blejmë 30 autobusë të rinj këtë vit, 8 prej tyre elektrik

albswiss.com