Kjo është letra që Edi Rama i shkroi Albin Kurtit një ditë pas fitores në zgjedhje – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Kjo është letra që Edi Rama i shkroi Albin Kurtit një ditë pas fitores në zgjedhje

kjo-eshte-letra-qe-edi-rama-i-shkroi-albin-kurtit-nje-dite-pas-fitores-ne-zgjedhje

Letra që Edi Rama i dërgoi Albin Kurtit një ditë pas fitores në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar letrat e urimit që i ka marrë dhe po vazhdon t’i marrë kreu i kësaj partie, Albin Kurti, pas fitores në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Mes tyre është publikuar edhe letra që Kurti ka marrë nga kryeministri shqiptar, Edi Rama.

Në letrën e dërguar, një ditë pas zgjedhjeve, më 15 shkurt, Edi Rama uron Kurtin për suksesin e partisë së tij në zgjedhjet e jashtëzakonshme.

Rama i uron Kurtit që lidershipi i tij të shënojë përparim në përmirësimin e jetës së qytetarëve dhe gjithashtu në në përballimin e sfidave transatlantike të Kosovës si dhe në dialogun e bashkëpunimin me fqinjët.

Kurti dhe Rama kishin shprehur mospajtime rreth çështjes së mini-shengenit ballkanik, çka kishte çuar edhe në ftohjen e marrëdhënieve mes dy liderëve.

Të ngjajshme

Kurti sot takon deputetin e goranëve Adem Hoxha për t’i kërkuar votën për Vjosa Osmanin

albswiss.com

Pandeli Majko i reagon ashpër Vuçiqit pasi publikoi hartën e Kosovës me flamurin e Serbisë në të

albswiss.com

Prokuroria ndalon dy persona në dyshimet për dallaveret me vota

albswiss.com