Kjo është mosha e 7 të vdekurve nga koronavirusi në 24 orët e fundit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Kjo është mosha e 7 të vdekurve nga koronavirusi në 24 orët e fundit

kjo-eshte-mosha-e-7-te-vdekurve-nga-koronavirusi-ne-24-oret-e-fundit

564 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Gjithashtu kanë humbur jetën edhe 7 persona, përcjell ORAinfo.

Numri total i rasteve pozitive është 71.908 raste nga 322.530 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.634 raste të vdekjes.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar edhe për moshën e të vdekurve.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Deçan 1 rast (66 vjeç), Fushë-Kosovë 1 rast (79 vjeç), Gjakovë 1 rast (86 vjeç), Obiliq 1 rast (63 vjeç), Prishtinë 1 rast (80 vjeç), Prizren 1 rast (71 vjeç) dhe Vushtrri 1 rast (78 vjeç)”- thuhet në njoftim./ORAinfo/

Të ngjajshme

Flet mjekja për vdekjen e 16-vjeçarit nga Covid-19: Na ka prekur thellë në shpirt, shkoi në lulen e rinisë

albswiss.com

Time Kadriaj ka një kërkesë për Albena Reshitajn: Mos shko në seancën për Presidentin

albswiss.com

Vlora Çitaku i përgjigjet ambasadorit Kosnett: Atifete Jahjaga nuk ka qenë produkt i asnjë zarfi

albswiss.com