Kjo është mosha e 7 të vdekurve nga koronavirusi në 24 orët e fundit – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Kjo është mosha e 7 të vdekurve nga koronavirusi në 24 orët e fundit

kjo-eshte-mosha-e-7-te-vdekurve-nga-koronavirusi-ne-24-oret-e-fundit

7 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit si pasojë e koronavirusit.

Gjithashtu janë konfirmuar edhe 591 raste të reja, përcjell ORAinfo.

Numri i rasteve të vdekjes nga koronavirusi në vendin tonë ka arritur në 1627.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar edhe për moshën e të vdekurve.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 2 raste (78, 68 vjeç), Ferizaj 1 rast (68 vjeç), Gjakovë 1 rast (83 vjeç), Mitrovicë 1 rast (74 vjeç), Prishtinë 1 rast (70 vjeç) dhe Viti 1 rast (72 vjeç)”-thuhet në njoftim./ORAinfo/

Të ngjajshme

Edi Rama e “përzë” gazetaren që nuk kishte vënë maskë

albswiss.com

Kjo është mosha e 14 viktimave të fundit nga COVID-19

albswiss.com

Emërimi i xhaxhait të Konjufcës, ironizon Syla: Kanë thanë mos t’i kallxojmë Glaukut se thotë jo

albswiss.com