KQZ-ja mund të shpallë sot rezultatet përfundimtare – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

KQZ-ja mund të shpallë sot rezultatet përfundimtare

kqz-ja-mund-te-shpalle-sot-rezultatet-perfundimtare

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valmir Elezi, ka lënë të hapur mundësinë që të mërkurën të përmbyllet gjithë procesi i numërimit të votave dhe KQZ-ja të shpallë rezultatet përfundimtare.

Elezi ka thënë se nuk mund të thuhet me saktësi se procesi do të përfundojë sot, por ka mundësi që kjo të ndodhë.

“Besoj që nëse arrijmë që brenda një kohe optimale gjatë ditës së mërkurë të përmbyllim procesin e numërimit, KQZ-ja do të mund të shpallë rezultatet përfundimtare të këtyre zgjedhjeve”, ka thënë Elezi.

Të martën nisi numërimi i votave nga diaspora pas përfundimit të atyre me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara.

Të ngjajshme

Ambasada e Kosovës të mos vendoset në Jerusalem, thotë Serwer: Gjëja kryesore është njohja nga Izraeli

albswiss.com

6 të vdekur e 336 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

albswiss.com

Vrasja e Kujtim Veselit: KPK nuk ofron qasje në dosjen hetimore ndaj prokurorit

albswiss.com