KQZ urdhërohet nga PZAP që të rinumërojë të gjitha votat e AAK-së nga diaspora dhe ato me kusht – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

KQZ urdhërohet nga PZAP që të rinumërojë të gjitha votat e AAK-së nga diaspora dhe ato me kusht

kqz-urdherohet-nga-pzap-qe-te-rinumeroje-te-gjitha-votat-e-aak-se-nga-diaspora-dhe-ato-me-kusht

PZAP urdhëron KQZ-në që të rinumërojë të gjitha votat e AAK-së nga diaspora dhe ato me kusht.

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka urdhëruar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) që të rinumërojë votat me kusht dhe ato nga diaspora, sa i përket kandidatëve të AAK-së.

Kështu ka bërë të ditur PZAP, përmes një njoftimi për media ku thuhet se ka pranuar apelin e paraqitur nga Florentina Gjergjaj, kandidate për deputete nga AAK, transmeton Telegrafi.

“Apeli Anr.581-2021, i paraqitur nga Florentina Gjergjaj kandidate për deputete e AAK, është pranuar dhe është urdhëruar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), që të rinumëron fletëvotimet me kusht në të gjitha Komunat e Kosovës dhe të gjitha fletëvotimet nga diaspora, vetëm sa i përket kandidateve nga radhët e subjektit politik Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës”, thuhet në njoftimin e PZAP-it.

Të ngjajshme

Bora e madhe vështirëson qarkullimin edhe në kryeqytet, kjo është gjendja në Kodrën e Trimave

albswiss.com

8 të vdekur dhe 553 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

albswiss.com

Kosnett: S’kërkojmë nga asnjë deputet që ta votojë dikë për president, duam vetëm shmangie të zgjedhjeve të reja

albswiss.com