8.2 C
Geneva
Saturday, December 9, 2023

Krasniqi: VV doli kundër vullnetit të qytetarëve për Trustin, do ta marrë ndëshkimin

Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë se trusti nuk kaloi e VV edhe këtë herë doli kundër vullnetit të qytetarëve.

Përmes një postimi në Facebook, ajo ka thënë se një parti që vepron kundër interesave të qytetarëve, është e padëshiruar dhe si e tillë do ta marrë ndëshkimin e merituar nga vetë qytetarët.

Postimi i saj i plotë:

Trusti nuk kaloi. Partia në pushtet LVV edhe kësaj radhe doli kundër vullnetit të qytetarëve duke ia pamundësuar Kuvendit të Republikës së Kosovës miratimin e Projektligjit për Fondin Pensional. Një parti që vepron kundër interesave të qytetarëve, është e padëshiruar dhe si e tillë do ta marrë ndëshkimin e merituar nga vetë qytetarët.

Të Fundit
spot_img
Postimet më të lexuarat
spot_imgspot_img