Kthehen në rinumërim 8 vendvotime – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Kthehen në rinumërim 8 vendvotime

kthehen-ne-rinumerim-8-vendvotime

PZAP kthen në rinumërim 8 vendvotime.

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) e ka pranuar ankesën e paraqitur nga Albana Bytyqi nga Suhareka, kandidate për deputete nga radhët e subjektit politik Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK).

Kandidatja Bytyqi ishte ankuar dhe kishte shfaqur dyshimet se votat e saj janë manipuluar.

Në vendimin e PZAP thuhet:

Urdhërohet Komisioni Qendror i Zgjedhjeve që të rinumërojë vetëm fletëvotimet për kandidatet nga subjekti politike Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Vendvotimet: VV 1603A/01D, VV1725C/02D. VV3032A, VV1724C/02R, VV0203X, VV0103C. VV 016C dhe VV 0114C

Refuzohet pjesërisht apeli Anr 759/2021, në pjesën e apelit që ka të bë me vendvotimin 1214/0103D.

Të ngjajshme

Rreziku nga cunami në Japoni, Ambasada e Kosovës publikon numrat emergjentë

albswiss.com

Pasi i rrahën dhe i lidhën rojat në Qendrën e Mbajtjes në Vranidoll, arratisen dhjetë emigrantë

albswiss.com

Betohen deputetët e rinj të Kuvendit dhe ata që munguan në seancën konstituive

albswiss.com