Kurti nga Tirana: Ndryshimet në Kosovë janë bërë, tani radha i mbetet Shqipërisë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Kurti nga Tirana: Ndryshimet në Kosovë janë bërë, tani radha i mbetet Shqipërisë

kurti-nga-tirana:-ndryshimet-ne-kosove-jane-bere,-tani-radha-i-mbetet-shqiperise

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ditën e sotme ka qëndruar në Shqipëri ku ka prezentuar kandidatët e VV-së për zgjedhjet në Shqipëri.

Kurti nga aty është shprehur se shqiptarët kanë nevojë për ndryshim.

Nga Tirana, teksa u prezantuan kandidatët për deputetë të Vetëvendosjes për zgjedhjet e 25 prillit, Kurti vlerësoi kontributin e Boiken Abazit.

“Ju falënderoj që i jepni përgjigjur pozitivisht kërkesës sonë. E falënderoj qendrën e Vetëvendosjes në Tiranë dhe Boiken Abazin. Këtë pranverë mbushen 15 vite që njihem me Boikein, ai është një aktivist i pa thyeshëm dhe njeri i pa korruptueshëm. Shqiptarët kanë nevojë për ndryshime dhe ata të Kosovës.”, tha Kurti.

“Nuk i këshilloj kandidatët por kërkoj këshilla prej tyre. Dua të theksoj se shteti shqiptar s’duhet të ketë korrupsion, krim. Duhet të ketë drejtësi, gjithëpërfshirje sociale, që për dikë është njerkë e për dikë tjetër është ndryshe. Vetëvendosje është shembulli. Një qytetar i emancipuar edhe shtetin e bën më demokratik. S’kam dyshim që do të jetë zëri i të vërtetës në Shqipëri, Boiken Abazi as nuk shitet as nuk blihet”, u shpreh ndër të tjera kurti.

Të ngjajshme

Shqipëria kryen mbi 3 mijë teste, ja sa është numri i rasteve pozitive për 24 orë

albswiss.com

Dorëzohet Ramush Haradinaj: Nuk i kemi numrat për t’u bërë president

albswiss.com

Ish-deputeti propozohet për kryetar të LDK-së

albswiss.com