Lajçak: Dialogu i rëndësishëm për aspiratat evropiane të Kosovës dhe Serbisë – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Lajçak: Dialogu i rëndësishëm për aspiratat evropiane të Kosovës dhe Serbisë

lajcak:-dialogu-i-rendesishem-per-aspiratat-evropiane-te-kosoves-dhe-serbise

Përfaqësuesi i Posaçёm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak pasi ka përfunduar vizitën treditore në Kosovë thotë t’i ketë informuar shtetet anëtare të BE-së për këtë vizitë.

Ai thotë të kenë rënë dakord që dialogu është i një rëndësie thelbësore për aspiratat evropiane të Kosovës dhe Serbisë në BE.

“Para se të largohesha nga Prishtina sot, unë informova Shtetet Anëtare të BE-së për vizitën time. Ne ramë dakord që Dialogu është i një rëndësie thelbësore për aspiratat evropiane të Kosovës dhe Serbisë dhe BE pret vazhdimin e tij”, ka shkruar Lajçak në Twitter.

Të ngjajshme

Kusari-Lila: Besoj se i kemi siguruar 80 votat për presidentin

albswiss.com

S’i paguan gjobat, komuna e Prishtinës paralajmëron se do t’i dërgojë në përmbarim VV’në, LDK’në, AAK’në dhe NISMA’në

albswiss.com

Kosova në përgatitje të pasaportës digjitale COVID-19

albswiss.com