Lajçak mbërrin në Kosovë, vizitën e parë e bën me Kurtitn – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Lajçak mbërrin në Kosovë, vizitën e parë e bën me Kurtitn

lajcak-mberrin-ne-kosove,-viziten-e-pare-e-ben-me-kurtitn

Emisari Special për Dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka ardhur në Kosovë.

Vizitën e parë po e zhvillon me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili edhe i ka fituar zgjedhjet e 14 shkurtit.

Ndërkohë, Lajçak do të zhvillojë vizitë tri-ditore në Kosovë, më pas do ta vizitojë edhe Serbinë.

Të ngjajshme

Rinisja e dialogut me kushte

albswiss.com

Komunitetet jo serbe do të ankohen në Supreme e Kushtetuese për votat e Iniciativës Rome dhe Adrijana Hoxhiqit

albswiss.com

Rrëfimi i nënës kosovare që ju humbi djalin e vetëm në trazirat e Marsit: “Më shkoi djali që e kisha pas 7 vajzave”

albswiss.com