Lajmi i fundit: Ndërron jetë Murat Jashari – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Lajmi i fundit: Ndërron jetë Murat Jashari

lajmi-i-fundit:-nderron-jete-murat-jashari

Ka ndërruar jetë Murat Jashari.

Ka vdekur Murat Jashari, i dënuar për tentativë v’rasjeje ndaj Azem Vllasit.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur avokatja, Fehmije Gashi Bytyqi, përmes një shkrimi në Facebook.

Ajo ka treguar se Jashari ka vdekur në QKUK derisa u ka shprehur ngushëllime familjarëve të tij.

“Ndaj dhembjen me familjen Jashari nga Kumanova, dhe jam tejet e pikëlluar që Murati për katër vite qëndroi në paraburgim pa pasur mundësi të ishte me familjen e tij”, ka shkruar ndër të tjera ajo.

Kujtojmë se Murat Jashari nga Departamenti Special i Gjykatës Themelore në Prishtinë në fillim të shkurtit të këtij viti e ka shpallur fajtorë Murat Jasharin, për tentim vrasje të Azem Vllasit dhe për armëmbajtje pa leje.

Ndaj Jasharit gjykata kishte shqiptuar masën e trajtimit të detyrueshëm psikiastrik me ndalim në Institutin e Psikiastrisë Forenzike në Prishtinë.

Aktvendimi ndaj Murat Jasharit ishte shpallur nga kryetari i trupit gjykues, gjykatësi Musa Konxheli.

Të ngjajshme

Haxhiu: Ka zhvillime të reja në rastin Dehari, po presim raportin e Institutit Zvicran

albswiss.com

80 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, gjysma e tyre në oksigjenoterapi

albswiss.com

Aksion i madh i policisë në disa komuna, kjo është arsyeja

albswiss.com