Lajmi i fundit: Policia brenda Ministrisë së Infrastrukturës – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Lajmi i fundit: Policia brenda Ministrisë së Infrastrukturës

lajmi-i-fundit:-policia-brenda-ministrise-se-infrastruktures

Policia brenda Ministrisë së Infrastrukturës.

Policia e Kosovës është parë brenda Ministrisë së infrastrukturës, pas shkarkimeve që ndodhën aty.

Sipas “Front Online”, arsyeja e prezencës së Policisë është kthimi i sekretarëve të kësaj ministrie në objekt.

Pak ditë para se ta lëshoj “kolltukun” e ministrit të Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka shkarkuar sekretarin e këtij dikasteri qeveritar, Izedin Bytyqin dhe në vend të tij ka emëruar të hënën, Zymer Abdullahun.

Por, një ditë pas këtij emërimi, Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës ka anuluar vendimin e Abrashit për shkarkimin e sekretarit Bytyqi dhe njëkohësisht edhe emërimin e sekretarit të ri, Abdullahut.

Të ngjajshme

‘Krejt dhe Drejt’, deputetja që braktisi PDK-në thotë se do ta votonte sërish Vjosa Osmanin

albswiss.com

Ish-profesori universitar vdes nga koronavirusi

albswiss.com

Kusari-Lila fajëson Veliun, Selmanajn e Hotin: Për shkak të tyre mund të shkojmë në zgjedhje

albswiss.com