fbpx
28.4 C
Geneva
Wednesday, July 17, 2024

Lajmi i fundit: Policia brenda Ministrisë së Infrastrukturës

Policia brenda Ministrisë së Infrastrukturës.

Policia e Kosovës është parë brenda Ministrisë së infrastrukturës, pas shkarkimeve që ndodhën aty.

Sipas “Front Online”, arsyeja e prezencës së Policisë është kthimi i sekretarëve të kësaj ministrie në objekt.

Pak ditë para se ta lëshoj “kolltukun” e ministrit të Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka shkarkuar sekretarin e këtij dikasteri qeveritar, Izedin Bytyqin dhe në vend të tij ka emëruar të hënën, Zymer Abdullahun.

Por, një ditë pas këtij emërimi, Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës ka anuluar vendimin e Abrashit për shkarkimin e sekretarit Bytyqi dhe njëkohësisht edhe emërimin e sekretarit të ri, Abdullahut.

Të Fundit
spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Postimet më të lexuarat
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img