Lutfi Haziri ka një premtim për Gjilanin nëse zgjedhjet Kryetar i LDK-së – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Lutfi Haziri ka një premtim për Gjilanin nëse zgjedhjet Kryetar i LDK-së

lutfi-haziri-ka-nje-premtim-per-gjilanin-nese-zgjedhjet-kryetar-i-ldk-se

Haziri premton se mandatin në Gjilan do ta përfundojë edhe nëse zgjedhjet Kryetar i LDK-së.

Lidhja Demokratike e Kosovës do të zgjedh kryetarin e ri të partisë më 14 mars.

Krahas emrave të tjerë si kandidat potencial për këtë pozitë është edhe nënkryetari aktual, Lutfi Haiziri.

Ai për Klan Kosova tha se edhe nëse zgjidhet si lider i partisë, detyrën e të parit të Gjilanit do ta çon deri në fund.

Por edhe nëse nuk fiton, ai pohoi se do ta mbështesë secilin që emërohet në këtë post, pasi LDK-ja ka njerëz të zotë për ta udhëhequr subjektin.

Një emërimi të tij si lider partiak, do t`i gëzoheshin edhe gjilanasit që thonë se Haziri është punëtor dhe njeri i drejtë.

Të ngjajshme

Moti për dy ditët në vazhdim, temperaturat do të shënojnë ulje

albswiss.com

Mehaj pranon detyrën e Ministrit të Mbrojtjes

albswiss.com

Hoxhaj i kërkon Lajçakut të kërkon falje për punën e hartës

albswiss.com