Lutfi Haziri tregon se çka i thoshte Ibrahim Rugova për fitoren e LDK’së – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Lutfi Haziri tregon se çka i thoshte Ibrahim Rugova për fitoren e LDK’së

lutfi-haziri-tregon-se-cka-i-thoshte-ibrahim-rugova-per-fitoren-e-ldk’se

Lutfi Haziri tregon se çka i thoshte Ibrahim Rugova për fitoren e LDK’së.

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri tregon se si presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova i kishte thënë atij se LDK’ja gjithmonë ka nevojë për fitore solide.

Kjo pasi sipas Rugovës, sa më i madh të jetë rezultati i fitores, përgjegjësia është më e madhe.

“Unë e kom dëgju kur në një tubim masiv në Gjilan, pas tubimit presidentui Rugova më ka thënë LDK’së i vyn një fitore solide, rezultati sa më i madh, përgjegjësia është më e madhe. Sa më e madhe është përgjegjësia na duhet të sjellemi më kokë ulur karshi qytetarit”, tha Haziri në Debat të RTK’së.

Madje tha se kjo është për çdo parti politike.

“Duhet me u sjell më përgjegjësi ma të madhe e me ulë pak kokën”, shtoi Haziri.

Të ngjajshme

“Shpresoj që dialogu të jetë prioritet i qeverisë së re të Kosovës”

albswiss.com

Në këto dy komuna në Kosovë janë të punësuara gra më shumë se burra

albswiss.com

Njihuni me 92-vjeçarin i cili ka 31 nipër e mbesa dhe 37 stërnipa e stërmbesa

albswiss.com