Mbi 33 mijë vota të diasporës të numëruara, Vetëvendosje merr shumicën dërmuese të tyre – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

Mbi 33 mijë vota të diasporës të numëruara, Vetëvendosje merr shumicën dërmuese të tyre

mbi-33-mije-vota-te-diaspores-te-numeruara,-vetevendosje-merr-shumicen-dermuese-te-tyre

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri në orën 09:00, janë numëruar 33 mijë e 488 vota të diasporës.

Në bazë të tabelës së publikuar nga KQZ’ja, më së shumti vota ka marrë Lëvizja Vetëvendosje, pasuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Vetëvendosje deri tash ka marrë 26 mijë e 79 vota, LDK’ja ka marrë 2 mijë e 829 vota dhe PDK’ja 2 mijë e 486 vota.

Të ngjajshme

Reformat e Bidenit, shkarkohet drejtori i zyrës së DFC-së në Serbi

albswiss.com

Nga këto komuna vijnë rastet e reja me koronavirus në Kosovë

albswiss.com

Arben Vitia dhe Hekuran Murati thërrasin konferencë për media në ora 17:00

albswiss.com