MPJ e Rusisë për marrëveshjen Kosovë – Serbi: Të mos ketë presione kohore – Alb'swiss TV
Alb'swiss TV
Lajme

MPJ e Rusisë për marrëveshjen Kosovë – Serbi: Të mos ketë presione kohore

mpj-e-rusise-per-marreveshjen-kosove-–-serbi:-te-mos-kete-presione-kohore

MPJ e Rusisë ka bërë thirrje që të mos ketë presione kohore për marrëveshjen Kosovë – Serbi.

Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka folur për dialogun Kosovë – Serbi dhe fitoren e Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë.

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova e ka emëruar “të ashtuquajtur” marrëveshjen për normalizim të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se procesi nuk bën të përshpejtohet.

Sipas MPJ-së ruse, duhet të hartohet një plan i zbatueshëm që është i pranueshëm edhe nga publiku.

“Ne e konsiderojmë çdo përpjekje për të përshpejtuar të ashtuquajturën normalizim përfundimar midis Beogradit dhe Prishtinës dhe vendosjen e një afati kohor arbitrar për arritjen e kësaj si shkatërruese. Është më e rëndësishme të koordinohet një plan i zbatueshëm që gjithashtu do të pranohet nga publiku”, thuhet nga MPJ e Rusisë në ‘Twitter’.

Të ngjajshme

Lumir Abdixhiku sjell një fytyrë të re në parti, aktivistja Sibel Halimi bëhet anëtare e LDK-së

albswiss.com

KQZ bën përditësimin e rezultateve të votave me kusht

albswiss.com

Koronavirusi ua mori jetën 1 mijë e 844 kosovarëve

albswiss.com